Powiadom znajomego:

Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Gorzowie Wlkp. informuje, że od 1 stycznia 2024 r. nadal obowiązuje porozumienie zawarte z Okręgiem PZW w Zielonej Górze w zakresie wnoszenia ulgowych opłat okresowych za wędkowanie na wodach ogólnodostępnych obu Okręgów.

Umawiające się Okręgi ustalają jednolitą obniżoną wysokość składek okresowych na wody nizinne i górskie w obu Okręgach:

• za 1 dzień z brzegu i lodu – 15,00 zł
  • za 3 dni z brzegu i lodu – 20,00 zł
  • za 7 dni z brzegu i lodu – 25,00 zł

Wędkarze Okręgu PZW w Zielonej Górze zamierzający wędkować:

• ze  środków pływających na wodach Okręgu w Gorzowie Wlkp. są zobowiązani do wniesienia dodatkowo opłaty w wysokości 50 zł, płatnej raz w roku do w/w zezwoleń,
  • metodą trollingową na wodach Okręgu w Gorzowie Wlkp. są zobowiązani do wniesienia dodatkowo opłaty w wysokości 80 zł, płatnej raz w roku do w/w zezwoleń.

Wszystkie wymienione opłaty dotyczą tylko członków zrzeszonych w Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze. Dodatkowo obydwa umawiające się Okręgi w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze ustalają, że ich członkowie mają prawo do wędkowania na zasadach wzajemności w wodach rzeki Ilanki 2 oraz rzeki Pliszki 6 pod warunkiem posiadania opłaconej rocznej okręgowej składki na ochronę i zagospodarowanie wód w swoim Okręgu.

Z wędkowania wyłączony jest fragment rzeki Ilanka od górnej granicy rezerwatu przyrody „Dolina Ilanki” do lewostronnego dopływu znajdującego się w granicach działki nr 26 obręb Pniów.