Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Okręgowa Komisja Młodzieży

SKŁAD OKRĘGOWEJ KOMISJI MŁODZIEŻY

 

Elżbieta Kasperkiewicz - Przewodnicząca tel. 607 563 353

Marcin Patelski - Z - ca Przewodniczącego

Leszek Hamulski - Sekretarz

Robert Wcisło - Członek

Tomasz Wójcik - Członek

Marcin Chalecki - Członek

 

 

Regulamin Komisji ds. Młodzieży

rgulamin_okm__pzw.pdf

 

 

 


KURS INSTRUKTORA SZKOLENIA MŁODZIEŻY

 

Komisja ds. Młodzieży Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. informuje, iż w dniu 25 stycznia 2020 r. o godz. 10.00 w siedzibie Okręgu przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 28/30 w Gorzowie Wlkp. odbędzie się spotkanie z osobami odpowiedzialnymi w Kołach za pracę z młodzieżą oraz zostanie przeprowadzony kurs na uprawnienia Instruktora Szkolenia Młodzieży Wędkarskiej PZW.

Koła wędkarskie chcące pozyskać instruktorów do szkolenia młodzieży proszone są o telefoniczne lub e-mailowe zgłaszanie swoich kandydatów do biura okręgu do dnia 22 stycznia 2020 r. (e - mail: zopzw@pzw.gorzow.pl, nr tel. 95 722 34 02).


Przewodnicząca Komisji ds. Młodzieży

Elżbieta Kasperkiewicz

 


 

KONKURS!

 

Okręgowa Komisja ds. Młodzieży zaprasza wszystkie Koła PZW Okręgu Gorzowskiego do udziału w konkursie na "Najaktywniekjsze Koło PZW Okręgu Gorzowskiego w zakresie pracy z młodzieżą".

Szczegóły w załączniku poniżej.

 

konkurs_komisji_mlodziezy.pdf


 

Karta zgłoszenia na zawody MO I tura

 

karta_zgloszeniana_zawody_i_mo.pdf

karta_zgloszeniana_zawody_i_mo.pdf

 


 

WYNIKI SPŁAWIKOWYCH MISTRZOSTW OKRĘGU KADETÓW I JUNIORÓW - I TURA

 

13 kwietnia 2019 r. o godz. 8.00 na łowisku Rybojady odbyła się I tura Mistrzostw Okręgu Kadetów i Juniorów. Organizatorem zawodów było koło nr 1 w Trzcielu. W kategorii U15 zgłosiło się 21 zawodników, w U20 - 7 zawodników i U25 -7 zawodników. Gospodarze przywitali wszystkich gorącą herbatą, pajdą chleba ze smalcem no i na osłodę przepysznym ciastem. Po tak sytym i rozgrzewającym poczęstunku zawodnicy przystąpili do odprawy. Na odprawie główny sędzia przypomniał podstawowe punkty Regulaminu Zawodów i omówił obowiązujące zasady BHP na  łowisku oraz sygnały. Po losowaniu stanowisk zawodnicy wraz z opiekunami i trenerami ruszyli na swoje stanowiska. Po przygotowaniu stanowisk o godz. 9.50 rozpoczęło się nęcenie ciężkie. Zawody trwały od godz. 10.00 do 13.00. Pomimo chłodnej i wietrznej pogody młodzi wędkarze nie poddawali się i wytrwale wyczekiwali swoich ryb, gdzie w większości przeważały małe płotki i krąpie. Po zakończeniu zawodów odbyło się ważenie ryb, a młodzież udała się na miejsce zbiórki, gdzie czekał na nich ciepły posiłek – gorąca zupa i kiełbaska z grilla. Następnie zostały ogłoszone wyniki, najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Komisja Sędziowska podziękowała organizatorom za super organizację zawodów i zaprosiła na II turę Mistrzostw Okręgu Kadetów i Juniorów, która odbędzie się za cztery tygodnie na łowisku w Strzelcach Krajeńskich.

Relacja foto:

https://www.facebook.com/media/set/?set=ms.c.eJxFVUmOxEAI~_9GIffn~%3Bx0ZlAn3JAQFlbEOEOITYyNUywv8EAWl9Uc7~_AuHxMtg24OZCrC2JAHepVxQr6ZehlK~%3BEur4Am86nv5JuZBRdRkwG7StC~%3BTK8YzPqvfKiX4Ao3rOssiWKWTx3FhVAt5uFmV8JfdCFqO1lJPPOYvZwhBwwzinhwyGDI7akHx~%3BmeXw4oLcddFL0UN~%3Bxk1BCH3Qmf2lqvCXZmFZtp~%3BXEsx6b4VXvFeGdpalfD48tyWma19Sj0CNpM2gyrmkwoHNtQIwfUtElqHWUiyXIh0LhJcgcAfUNdPZ7lr13WugSebp0MzIsN6PyAdNaKSOf2GSxYhe~%3B8aNrxy8g1dB7Vgl82JWUoESWoHZwetMymb0AtW2A3iwv50poSnb8ckCXWvWboEv12aFAoff2iAJBLGe6QEnrzRIzy4~%3BTxLNxrFsZlvBwqAm8fupHYxYzOxnQ1G~_WanAqR1COtdVX~%3BVIdTleoBOtJdULx8HH7klkoWQpJHE6uuuvgAJZly9g0rZPS3MdB61MN9Mi8Hs2Ylk~_ohrbJty80jOkBk~%3BH6baVM07qmUgBWfowJQf2fCwWMOS9joYDOcUvoNf5Y6JVwsvf1mDWt35oaZqE4PrJw2II2YAIH6TZ1HvX9lnC83ielwbhpJ7YmkNqdvrCB7mc67H50~%3BS4MmlZfUx4ZvgXiTqz6I2QDiluYuubPDGTc5U9~_HmOTPZ9ZOhmygca~_RF1TTmR8XucuAWN9DqrZub6dy~%3Bnr5B3p1BpgdtDxK9Db24wJ~%3BM44xTQ96JrTw~_9KwQ7kd8bbx4V0gbl01P~_MDn1u.bps.a.2016196978681441&type=1&__tn__=HH-R

u_15_13042019.pdf

u20_13042019.pdf

u25_13042019.pdf

 


SZKOLENIE Z WĘDKARSTWA SPŁAWIKOWEGO DLA MŁODZIEŻY - RZEKA OBRA

 

W dniu 06 kwietnia 2019 r. w Rybojadach (koło Trzciela) o godz.  10.00  odbyło się szkolenie w formie warsztatów dla młodzieży i instruktorów oraz opiekunów z zakresu wędkarstwa spławikowego. Inicjatorem szkolenia był Okręgowy Kapitanat Sportowy i Komisja ds. Młodzieży PZW w Gorzowie Wlkp. Szkolenie poprowadził inspektor szkolenia Sławomir Matelski z pomocą instruktora Roberta Wcisło.

W szkoleniu wzięło udział  14 uczestników - przyszłych zawodników z kategorii kadet i junior,  oczywiście wraz z opiekunami.

W ramach warsztatów pokazano i omówiono komponowanie zanęt na łowisko rzeczne, jak stosować gotowe dodatki zanętowe, jakim sprzętem możemy łowić, jak powinniśmy przygotować zestawy.

W czasie pokazu omówiono również obowiązujące regulaminy w sprawie organizacji zawodów spławikowych, jak i wymagania regulaminowe w stosunku do zawodników. Omówiono również zasady bezpieczeństwa nad wodą.

W kolejnym etapie uczestnicy szkolenia mogli potrenować pod bacznym okiem szkoleniowców operowanie wędką nasadową, podawanie zanęty kubkiem zanętowym. Ponieważ pogoda była przepiękna, to chętne osoby mogły jeszcze pozostać z opiekunami na łowisku  celem indywidualnego treningu przed zawodami.

                                                                                             

Informacje zebrała Insp. E. Kasperkiewicz

 

1553939508444.jpg  1553945690282.jpg  1554547946005.jpg

  1554540004831.jpg

 

 


 

DRUGIE  SZKOLENIE  Z  WĘDKARSTWA  RZUTOWEGO

W dniu 30 marca 2019 r. w Sulęcinie na Stadionie Miejskim o godz.  9.00  odbyło się drugie już szkolenie w formie warsztatowej dla młodzieży i instruktorów oraz opiekunów z zakresu wędkarstwa rzutowego. Inicjatorem szkolenia była Komisja ds. Młodzieży PZW w Gorzowie Wlkp. a  organizatorem Koło Nr 2 Lin z Sulęcina. Głównym szkoleniowcem tych zajęć był Andrzej Ulanowski – prowadzący tzw. „speckursy” z ramienia Zarządu Głównego PZW.

W szkoleniu wzięło udział  14 uczestników młodocianych oraz 16 opiekunów i  instruktorów  oraz kandydatów na instruktorów sportów wędkarskich.

W ramach warsztatów młodzież oraz opiekunowie przetrenowali rzuty na Tarczy Arenberga oraz Skisha w grupach.  Szczegółowo omówiono każdą z konkurencji  oraz pokazano prawidłowe rzuty do tarcz. Po przerwie na skromny posiłek, zmieniono układ grup i nadal trenowano prawidłowe wykonywanie rzutów do tarcz. Na koniec  trochę czasu poświęcono na rzut na odległość. Omówiono oczywiście warunki sprzętowe, skupiono się na prawidłowym wykonywaniu poszczególnych rzutów  z uwzględnieniem prawo i leworęczności zawodników. Około godz. 13.00 uprzątnięto sprzęt z boiska i podsumowano zajęcia. Każdy młodzieżowy uczestnik warsztatów otrzymał gadżet sponsorowany przez PZW w Gorzowie oraz upominek od Koła Nr 2 z Sulęcina. Komisja ds. Młodzieży zaprosiła dorosłych uczestników szkolenia na obiad i dalszą – teoretyczną część szkolenia. W drugiej części szkolenia omówiono zasady BHP podczas treningów w sali gimnastycznej i na boisku. Skupiono się także nad pozyskiwaniem sprzętu do treningów jak i obowiązkami trenerów. Kol. Andrzej Ulanowski bardzo chętnie dzielił się z opiekunami swoimi doświadczeniami w szkoleniu młodzieży, podejściem do dzieci  i ich problemów emocjonalnych w trakcie treningów i zawodów. Zajęcia zakończono około godz. 16.30.  Komisja ds. Młodzieży  dziękuje Kołu Nr 2 w Sulęcinie za sprawną organizację tych zajęć, młodzieży za udział oraz Kol. Andrzejowi Ulanowskiemu za fachową pomoc. Zapraszamy  na kolejne szkolenia.

                                                                       Op.  E. Kasperkiewicz

 

 


 

 

KONFERENCJA PZW DLA STREFY PÓŁNOCNO - ZACHODNIEJ

 

W dniach 22-23 lutego 2019 w Barlinku miało miejsce spotkanie - konferencja  przedstawicieli okręgów Strefy Północno - Zachodniej PZW. Do Hotelu Barlinek przyjechali Członkowie Rady ds. Młodzieży i pracownicy biur Okręgów w Szczecinie, Koszalinie, Gdańsku, Elblągu, Toruniu, Pile, Bydgoszczy i Gorzowie. Najliczniejszą grupę gości tworzyła oczywiście delegacja naszego Okręgu, gdyż byliśmy gospodarzem tej konferencji. Łącznie w konferencji wzięło udział 26 osób. Przedmiotem obrad była przede wszystkim praca edukacyjno-sportowa z młodzieżą wędkującą. W piątek przeprowadzono podsumowanie roku 2018. Opiekun Strefowy, kol. Sylwester Ostapiak  wraz z w-ce przewodniczącym Rady ds. Młodzieży ZG PZW Andrzejem Ulanowskim, zapoznali zebranych z realizacją zawodów krajowych i obozów wędkarskich w 2018r. Była to również okazja, aby podziękować najlepszym szkoleniowcom roku 2018 z Okręgu Gorzowskiego. Otrzymali oni pamiątkowe podziękowania i życzenia dalszych sukcesów w pracy edukacyjnej. Całe obecne gremium mogło także zapoznać się gorzowskimi propozycjami pracy edukacyjnej z młodzieżą wędkującą. Nasze koleżanki i koledzy z innych Okręgów szczególnie zainteresowali się wakacyjnym biwakiem wędkarskim w Sulęcinie, czy konkursami KDSM na najaktywniejsze koło oraz szkoleniowca roku. Do późnych godzin wieczornych dzielono się propozycjami i doświadczeniem w organizacji imprez z udziałem młodzieży. Przedstawiciele Torunia podzielili się z nami planszową grą wędkarską, a inne Okręgi,  w tym także gorzowski, mnóstwem ciekawych gadżetów.

Drugi dzień konferencji rozpoczęto spacerem po niedawno otwartej „Ścieżce Przygody” wzdłuż brzegu uroczego Jeziora Barlineckiego. Po dotlenieniu się przystąpiono w nieco mniejszym gronie do rozplanowania zadań na rok 2019. Omówiono szczegółowo organizację obozów przez Radę ds. Młodzieży ZG PZW. Wszyscy obecni otrzymali  informuję, że są jeszcze wolne miejsca na te dwa obozy wędkarskie, które będą organizowane  w Oćwiece k/Żnina (23.06 - 6.07.2019 r.) oraz w Myczkowcach k/Soliny (30.07 - 11.08.2019 r.). Kol. Andrzej Ulanowski mówił o finansowaniu obozów oraz o niezbędnej kadrze. Ustalono również zawody spławikowe dla zawodników  naszej Strefy. Zawody te zaplanowano na 25 sierpnia, a organizacją zajmie się nasz Gorzowski Okręg. Poświęcono również trochę czasu na mini pokaz wędkarstwa rzutowego i organizację Olimpiad w Sportach Wędkarskich dla młodzieży do lat 16. Po wyczerpaniu wszystkich zaplanowanych  tematów i po uzgodnieniu cyklu  szkoleń w „rzutówce” z udziałem kol. A.Ulanowskiego jako trenera, uczestnicy konferencji pożegnali Barlinek. Cała konferencja przebiegała w bardzo miłej i konstruktywnej atmosferze.

Przewodnicząca KDSM

Elżbieta Kasperkiewicz

 

 

01.jpg   02.jpg   06.jpg

04.jpg   07.jpg   05.jpg

   09.jpg  08.jpg

 

 


 

WNIOSKI O DOFINSSOWANIE

Komisja ds. Młodzieży przy Zarządzie Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. informuje, iż Koła PZW oraz Szkółki Wędkarskie Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. mogą składać wnioski o dofinansowanie przeznaczone na pracę z młodzieżą oraz Dzień Dziecka w 2019 roku. Wnioski są przyjmowane do 15 kwietnia 2019 roku w biurze Okręgu.

Bardzo prosimy o zrobienie inwentaryzacji sprzętu otrzymanego w ubiegłych latach od Komisji ds. Młodzieży. Listę posiadanego sprzętu prosimy dostarczyć do biura Okręgu w terminie do 15 kwietnia 2019 roku.

Przewodnicząca Komisji ds. Młodzieży

    Elżbieta Kasperkiewicz

 

 

 

 


Okręgowa Komisja ds. Młodzieży zaprasza wszystkie Koła PZW Okręgu gorzowskiego do udziału w konkurskie na "Najaktywniejsze Koło PZW Okręgu Gorzowskiego w zakresie pracy z młodzieżą".

konkurs_komisji_mlodziezy.pdf